Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Jindřich Kunčar
Předmět příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den, mám diagnostikovanou neuromyelitis optica a průkaz ZTP II, v půlce září jsem si požádal o příspěvek na zakoupení auta, existuje nějaká zákonná lhůta, dokdy se mají úřady vyjádřit? Momentálně po mě vždy chtějí nové zdravotní zprávy (prý důležité k posouzení příspěvku), ale já jezdím na vyšetření každou chvíli a v tom případě, bych se nemusel nějakého vyjádření dočkat. Mám při této diagnoze nějakou šanci příspěvek získat? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kunčare,

obecně platí 60 denní lhůta pro  správní řízení. Jenže úřad může přerušit řízení, aby doplnil další fakta k vydání rozhodnutí. Toto přerušení může řízení velmi prodloužit. Teď ještě došlo k předání celé agendy  na Úřad práce. Doporučuji Vám, abyste se dostavil na Váš úřad práce, zjistil jak se věci mají. Pokud budete mít pocit, že Vaše záležitost nepokračuje, doporučuji Vám obrátit se na náměstka mgr. Jana Dobeše se stížností na postup úřadu. Adresa MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 00 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása