Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Koupě auta a podnikání.

Autor Miroslav.
Předmět Koupě auta a podnikání.
Dotaz Dobrý den. Letos v červnu budu žádat o příspěvek na auto.Jsem osoba ztp/p vozíčkář.Manželka se rozhodla jít do práce jako OSVČ.Plat bude mít cca 15-20000kč podle odvedené práce.Živnostenský list bude mít od letošního dubna.Já budu žádat v červnu o auto.Podmínka 8 násobek životního minima je jasná.Příjmy za čtvrtletí také.Ale z čeho budou počítat výdělek manželky když přehled výdělků OSVČ bude dávat až za rok.Co jsem dohledal měl by to ÚP počítat z průměrné mzdy v roce 2018 a to z této částky min 50%.Příklad pokud mám já důchod 12000x3 měsíce je 36000kč.Pokud v roce 2018 byla průměrná mzda 32000kč -50% je 16000kč měsíc pro osvč.Celkem manželka by vydělala 48000kč za tři měsíce.Pokud nám to takhle úřad sečte tak je to příjem za čtvrtletí 84000kč.To by měly vydělit třema což je 28000kč/měsíc to neni 8 násobek životního minima.Je to takhle správně nebo sečtou dohromady čtvrteletí jako celek a hotovo.Tim pádem na částku 200000kč na auto nedosáhnu.Nebo se to počítá jinak.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miroslave,

vůbec bych se tím nezatěžoval. Až budete žádat o příspěvek na nákup motorového vozidla, tak uveďte, že manželka je OSVČ od dubna a dosud prakticky bez příjmů. Odhadovaný příjem je 20 000,- Kč měsíčně. Podle mého byste měl uvádět příjmy za první čtvrtletí letošního roku, a to ještě Vaše paní nepodnikala. Takže je otázkou, jestli má vůbec cenu ji tam uvádět.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.