Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí průkazu ZTP

Autor Věra
Předmět Zamítnutí průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Kráso ,

Jsem v ID 3 stupně a léčím se na roztroušenou sklerózu ,při posuzování  stupně závislosti mi bylo sděleno,že nemám nárok na ZTP a z tohoto důvodu cituji: Nejde o osobu,která není schopna zvládat životní potřeby mobility nebo orientace - je orientovaná,správně komunikuje,hodiny pozná,TV a rozhlas si pustí ,píše i čte  PODLE MNE JDE O VÝSMĚCH A NEMORÁLNÍ JEDNÁNÍ což pak chůze je bezpodmínečně ovlivněná retardací ? nestačí že již tak má člověk co dělat aby se aspoň trošíčku pohyboval _ někdy se mi podaří ujít i 500 m a někdy jsem ráda,že ujdu 50 či méně.Já potřebuji jen označení vozidla 07 aby mi bylo umožněno se dostat tam , kam potřebuji  a nežádám příspěvek na péči ,copak si to ti naši slavní zákonodárci neuvědomují že jde o dvě rozdílné věci a nemohou posuzovat všechny podle jedné tabulky ? Už je to v tomto státě opravdu

zoufalé, co jsou to za lidé kteří sebe odmění za nekvalitní práci a nás postižené odsuzují k domácím žalářům ,protože když mám vše daleko ,tak raději zůstávám doma abych neriskovala to,že nás bude policie pokutovat za špatné stání či parkování .A také chci postižené nabádat ,aby si vše nenechali líbyt jinak nás jsou schopni umístnit někde do géta aby jsme nebyli na očích a nebránili se

Díky za Váš boj za nás a přeji sílu a  zdraví.

Rozhořčená invalidní důchodkyně Věra

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

doporučuji Vám abyste podala odvolání. Zdá se, že posudkoví lékaři nejsou vůbec schopni alespoň trošku slušnosti a normálního lidského uvažovaní. Odvolání se podává přímo na MPSV ČR, Podskalská 19, 128 00 Praha 2. Můžete jej podat přímo, nebo prostřčednictvím ÚP, který v této věci rozhodoval.

S pozdravem Václav Krása