Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

záloha

Autor Veronika
Předmět záloha
Dotaz

Dobrý den

V srpnu mi byl přiznám plný invalidní důchod.Po ukončení nemocenské jsem si zažádala o zálohu.Utekl měsíc a půl a stále jsem nedostala žádné vyrozumnění.Tak jsem se chtěla zeptat do kdy by to mohlo být vyřizené a kdy se záloha vyplácí.do jaké doby děkuju moc.A ještě v jakém termínu se vyplácí invalidní důchod..

                                                                                                                   Děkuji moc..Nashledanou

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

jste jedna z mnoha, kteří si stěžují na pomalý postup ČSSZ. ČSSZ má 90 dní na vydání rozhodnutí. Pokud Vám byl přiznán důchod v srpnu, tak byste zálohu mohla obdržet co nejdříve. Přesto Vám doporučuji, abyste kontaktovala OSSZ a urgovala zálohu na důchod a vydání rozhodnutí o přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása