Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o radu

Autor Jaromír Bulíř
Předmět žádost o radu
Dotaz Dobrý den,prosím o radu v mé situaci.Byl jsem u posudkové komise v Liberci,kde bydlím a mám trvalé bydliště, na přezkum,mého zdravotního stavu,který se výrazně zhoršil,jsem ve 2 sk. po té, co mě pan Kalousek ,,vyléčil".Všechny zprávy, vyzněly, ve smyslu zhoršení zdrav stavu s tendencí se zhoršovat,ale paní doktorka,když jsem přišel do kanceláře, již měla na stole,že mě přeřadí do sk.1,po posouzení mi nechala sk.2,ale já jsem si zažádal o sk. 3 a proto jsem se odvolal.Odvolání jsem podal v Liberci,tento pátek mi přišlo vyrozumění,že se mám ve středu 28.5.2014 dostavit k dalšímu posouzení,ale do Ústí nad Labem.Jsem v neschopnosti a beru silné léky na panickou ataku,nejsem schopen,jezdit ani hromadnou dopravou,na kontroly k lékařům mě vozí rodinní příslušníci,jízdu vlakem ani autobusem,nezvládnu (panická ataka),navíc do středy, mi ani lékaři nestačí, vystavit nové zprávy.Nevím jestli vůbec má zpráva soc. zabezpečení na toto právo,ale pokud mi dají jiný termín,bude si muset někdo vzít dovolenou a dovézt mě tam.Poslali mi sice formulář,že můj stav posoudí i beze mne,ale tento stav se mi nelíbí a v krátkém časovém termínu,nebudu schopen ani zprávy do 28.5. do Ústí dopravit,pokud by doktoři zprávy vystavili o čemž pochybuji, 2 dny je hodně málo.Navíc jsem v léčbě a beru obden analgetické kapačky a obden,rehabilitace.Tak nevím,jestli mě tím chtějí jen odradit,protože posuzující lékařka mi říkala,že se nemám odvolávat,protože bych přišel i o tu sk.2 (před svědkem).Za radu děkuji, Bulíř Jaromír.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bulíři,

nevím co bych Vám v této věci poradil. Postup ČSSZ je správný. Nelze mu nic vytknout. Jednání se účastnit nemusíte, může dnes napsat omluvný dopis s tím, že jste nemocen a požádat o náhradní termín. Záleží na ČSSZ, zda Vám vyhoví. Doporučuji Vám, abyste poslal nějakou zprávu s omluviou okamžitě.

S pozdravem Václav Krása