Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o plný invalidní důchod

Autor Helena Luňáčková
Předmět Žádost o plný invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu: mám od loňského roku přiznaný invalidní důchod 2. stupně, letos bych dle slov posudkové lékařky měla být pozvaná na kontrolu. Můj stav se zhoršil, nemůžu dál pracovat ani na částečný úvazek, svoji práci nezvládám a lékař doporučuje plný invalidní důchod. Chtěla bych si o něj požádat, ale nevím zda musím již nyní nebo musím čekat na pozvání od OSSZ, popřípadě jaký postup je správný či nejlepší.

Děkuji. S pozdravem Helena Luňáčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Luňáčková,

domnívám se, že nejlepší postup by byl takový, že si co nejdříve požádáte o PID. Tím budete i dokumentovat, že nemá smysl Vás kontrolovat o přiznaný ID II. stupně.

S pozdravem Václav Krása