Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpočet ID

Autor Lenka Dvořáková
Předmět výpočet ID
Dotaz

Dobrý den Pane Krása potřebuji se zeptat zda se pro výpočet ID započítávají všechny příjmy i péče o osobu blízkou?Paní na OZSP mi sdělila,že péči mi přizná jen na dobu po kterou jsem nebyla zaměstnaná,ale já jsem si myslela,že se započítává vše.Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Dvořáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

pokud jste při poskytování péče současně měla příjem z pracovní činnosti, tak se skutečně do výše ID započítává pouze pojištění zaplacené z pracovní činnosti. OSSZ má pravdu. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.