Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vypocet ID

Autor Hanzlova Marta
Předmět vypocet ID
Dotaz Dobry den, obracim se na vas s dotazem ohledne invalidniho duchodu. V cervenci roku 2010, 2011, 2012, 2013 jsem mela brigadu, dohoda o pracovni cinnosti vzdy na dobu urcitou, tedy vzdy jen na ten cervenrc. Jinak studuji. Byl mi uznan I. stupen ID a chci se zeptat, zda mi ten duchod budou vypocitavat z techto brigad, popripade z ceho. Predem dekuji za odpověď a preju hezky den Hanzlova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanzlová,

vzhledem k minimální pracovní činnosti Vám bude ID vypočítán z tzv.všeobecného vyměřovacího základu. To je částka, která se určuje podle vývoje úrovně mezd.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz