Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení PN po přiznání ID 3 stupně

Autor Mirek
Předmět Ukončení PN po přiznání ID 3 stupně
Dotaz Dobrý den pane Krása. Předem mého dotazu vás co nejsrdečněji zdravím.A nyní můj dotaz. 7.8.letošního roku mi byl posudkovou komisí v jednom okresním městě přisouzen ID 3 stupně se dnem vzniku invalidity 24.7.2012.Dvakrát jsem se paní doktorky ptal jak dlouho ještě mohu marodit a ta mi řekla,že MUSÍM ukončit PN NEJPOZDĚJI do 30 dní od rozhodnutí.Pochopil jsem to tedy tak,že mohu PN ukončit kdykoli během 30 denního limitu. Ukončil jsem PN 22.8.2012 a následný den jsem rozvázal pracovní poměr se zaměstnavatelem ze zdravotních důvodů. To bylo absolutně bez problémů. Ale poté jsem volal na okresní správu soc.zabezpečení komu mám odevzdat ukončení PN,jestli zaměstnavateli,nebo OSSZ.A potom to začalo! ,,no vy jste tomu tedy dal,vy jste měl marodit až do 6.9.2012! Teď budete od 23.8.,kdy jste ukončil PN do 6.9.bez peněz a bez zdravotního pojištění" Mám zato, že nemají pravdu.Není přece povinnost marodit ještě 30 dní od rozhodnutí,ale ukončit PN NEJPOZDĚJI do 30 dní.Nyní budou volat do Prahy aby mi ID vyplatili již od 23.8. Mám pravdu já a nebo OSSZ.Jestli mám pravdu já,tak už se vůbec nedivím,že naše republika je na tom tak jak na tom je. Jenom se buzerují lidé,kteří jsou nemocní a nemohou za to.Moc vám děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

pokud Vám byl přiznána invalidita dne 24. 7. 2012 tak není pravda, že nebudete zdravotně pojištěn od 23. 8. 2012 do 6. 9. 2012, a nebo že budete bez prostředků. Od 24. 7. Vám bude vyplácen ID III. stupně. Domnívám se, že je vše v pořádku, a že úřednice nechopila vše správně.

S pozdravem Václav Krása