Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukoncení nemocenské

Autor Veronika
Předmět ukoncení nemocenské
Dotaz

Dobrý den,vážený pane Krása.Od dubna 2009 jsem na neschopence za úraz zaviněný jinou osobou,a prosím Vás o radu léčím se pro Algický vertebrogenní CB ,CC,LS syndrom,cervikokraniální syndrom,AO blokáda,podvrtnutí a natažení krční páteře,posttraumatická stresová porucha vše po autonehodě a nyní jsem byla před posudkovou lékařkou a ta mi chce neschopenku ukončit at si jdu prý na úřad práce a nezatězuju ji.Mám velké bolesti a úporný tinittus ve dne i v noci a také brnění v pravé ruce,bolesti hlavy -migrény,.Nevím zda si mohu zažádat o prodloužení neschopnosti podpůrčí doby nebo o ID.A kdo mi tiskopis vyplní a co je k tomu potřeba k prodloužení pracovní neschopnosti.Pracuji jako zdravotní sestra na LDN .Prosím o radu na co mám nárok s touto diagnozou.Předem moc děkuji a s pozdravem Veronika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

prodloužení PN by měl navrhnout Váš ošetřující lékař a schvaluje ji revizní lékař. Váš ošetřující lékař by měl vše vědět. Vzhledem k tomu, že jste v prac. neschopnosti téměř rok, připadá v úvahu přiznání inv. důchodu. Návr by měl opět podat Váš ošetřující lékař a poslat jej na OSSZ Vašeho města.

S pozdravem Václav Krása