Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Termín odpovědi na zaslanou námitku

Autor Marie Grupačová
Předmět Termín odpovědi na zaslanou námitku
Dotaz

Dobrý den. V srpnu letošního roku jsem byla předvolána k posudkové komisi k přiznání invalidního důchodu. Ten mi po posouzení lékařky nebyl přiznán. 14. 9. t.r. jsem poslala na Okresní správu soc. zab. v Ústí nad Labem písemnou námitku proti tomouto rozhodnutí. Dopis byl zaslán doporučeně. Do dnešního dne jsem neobdržela žádnou odpověď. Existuje prosím nějaká lhůta do níž jsou povinni mi odpovědět, či rozhodnutí je konečné a nemusí mi na moji námitku nikdo odpovídat? Děkuji za zodpovězení dotazu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Grupačová,

ČSSZ má ze zákona lhůtu na vydání rozhodnutí v délce 90 dnů. Přesto Vám doporučuji, abyste intervenovala na Vaší OSSZ, aby celou záležitost urychlili.

S pozdravem Václav Krása