Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení stupně invalidity

Autor Jindřich
Předmět snížení stupně invalidity
Dotaz Dobrý den!Obracím se na vás v pro mně zoufálé a bezradné situaci zdravotně postiženého občana v pokročilém věku 58 let.Od 1.2. 1991 jsem byl v částečném invalidním důchodu z důvodu vrozeného postižení obou dolních končetin pedes euinovari bilat.V roce 2008 jsem z důvodu dalšího zhoršení zdravotního stavu postižením páteře(Vertebrogenní algickýsyndrom LS páteře s pokročilými degenerativními změnami,vícezátěžovou diskopatií) podal žádost o plný invalidní důchod,který mi byl na základě posouzení zdravotního stavu přiznán 3.stupeň.Dne 23.4.2010 prodělal operaci páteře s přechodným zlepšením stavu a následným zhoršením.Na základě všech těchto výsledků mi byl 8.3.2012 mi byl plný invalidní důchod potvrzen posudkovým lékařem.Tentýž posudkový lékař mi 1.9.2014 na základě lékařských vyšetření,ve kterých není zmínka o zlepšení mého zdravotního stavu a s citací stejného zákona,jednotlivých § a odstavců snížil můj stav na 1.stupeň invalidity.Předem děkuji jakoukoliv pomoc a radu!

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jindřichu,

nezbývá Vám nic jiného, než abyste do 30 dnů po obdržení rozhdnutí o snížení ID na I. stupeň podal námitku, a to prostřečdnictvím OSSZ na ČSSZ. Do námitky uveďte především skutečnost, že není žádné nové lékařské posouzení, které by hovořilo o zlepšení zdravotního stavu, a tudíž podáváte námitku.

S pozdravem Václav Krása