Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení invalidního důchodu

Autor Josef
Předmět Snížení invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, dovolte mi, prosím, dotaz. Byl jsem pozván ke komisi, která měla přezkoumat můj zdravotní stav. Stalo se a bylo rozhodnuto, že budu přeřazen z III. stupně do stupně II. V plném inv. důchodu jsem byl od května 2010. První přezkoumání proběhlo před rokem. K němu jsem ani nebyl zván, pouze mi přišlo vyjádření, že "... jde nadále o invaliditu II. stupně..." Nyní jsem byl tedy na druhém přezkoumání. Pan doktor u komise mi řekl, že se mi přechodem do II. skupiny výše důchodu nezmění. Je to pravda?

Děkuji, Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

samozřejmě snížení stupně ID se mění i výše ID. proto nerozumím Vašemu dotazu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.