Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rakovina

Autor Milan Štěpánek
Předmět rakovina
Dotaz

Dobrý den

Potřeboval bych poradit. Naše dcera podniká, má menší obchod s věcmi pro domácí mazlíčky. V létě u mojí dcery lékaři zjistili rakovinu. Vyoperovali z chodidla ložisko a pak ještě postižené mízní uzliny v těle. Teď podstupuje ambulantně biologickou "chemoterapii" a asi každé 3 dny dojíždí 60km do HK, aby ji pustili něco do krevního oběhu. Je z toho vždycky celá vyřízená. Chtěl bych se proto zeptat jak máme nebo spíš dcera jak má postupovat aby získala nějakou podporu od státu. Nebo jak se stane invalidou, já jsem z této situace úplně vedle. Dokážete mně poradit? Za odpověď moc děkuji.

Milan Štěpánek  

56151 Letohrad  č.271

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štěpánku,

žádost o ID se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení. Je nezbytné, aby dcera se dostavila na toto pracoviště. Pokud však Vaše dcera podniká, tak se obávám, že jí ID nebude přiznán. Pomoc stát přiznává lidem, kteří nejsou schopni se sami někam dopravovat nebo pracovat. případně, kteří potřebují trvale nějakou pomoc při základních životních úkonech. Takže se domnívám, že v případě Vaší dcery asi na žádnou pomoc nedosáhne. Teoretická šance je u ID.

S pozdravem Václav Krása