Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přepočet in.důchodu

Autor Karel
Předmět přepočet in.důchodu
Dotaz Dobrý den,mám prozbu.Mám in.důchod 3.stupně už pět let a nechál jsem si přepočítat důchot u jedne společností,která to dělá.A při přepočtu mi neseděla žádná částka,jen za rok 2010 to dělalo rozdíl o -382 Kč. za měsíc, za rok rozdíl 4584 Kč a to neuvádím další roky.Můžu si nechát přepočítat spětně od příznaní in.důchodu od roku 2005 stím,že to spětně vylatí ten rozdíl za ty roky.Mám o to požádat písemě u OSSZ nebo ČSSZ.Děkují předem a přejí Vám pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

pokud se domníváte, že Vám byl ID špatně vyměřen tak samozřejmě můžete požádat o zpětné přepočítání. Domnívám se však, že Vám může být vrácena častka pouze za tři roky zpět. Obraťte se s oficiální písemnou žádostí na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása