Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudkar

Autor jana
Předmět posudkar
Dotaz

Dobry den,mam k Vám dotaz,jestli posudkovy lekař jednal spravně.Dne 23,4,2010 jsem omarodila a 30.4.2010 jsem dostaůa vypoved z organizačnich důvodů,pracovala jsem v  odevnim prumyslu.Uz delsí dobu se lecím na ortopedii ,bolesti obou palcu u rukou.I přes obstřiky a rehabilitace v rehabilitačnim středisku se moje diagnoza moc nezmenila-riartroza 3 stupnš.Bylo trochu zlepšení,ale při mírne zátěži bolesti neustavaly,proto byla navržena operace tot.endoprotezy palce leve ruky,ktera proběhla 20.8 2010.Po zahojeni jsem 4.10 nastoupila na rehabilitace.posudkovy lekař,aniž bych měla ukončenou rehabilitaci mě uznal,s tím , že se mam nechat zaregistrovat na up.Ruku nema porad jeste vporadku a lednu mama jit na druhou operaci s pravou rukou , to same.Na up mě nechtěli zaregistrovat, že nejsem prace schopna.Volala jsem si na pracovne pravni odbor a tam mi sdelili,ze posudkar jednal nepravem, když jsem mu to rekla,tak mi odpovedel, že je on zde od toho  a vi co dela,Jednal spravně? Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

nedokážu posoudit zda posudkový lékař jednal či nejednal správně. Měla byste požadovat písemné rozhodnutí posudkového lékaře a potom je možné proti němu vznést námitku na ČSSZ. Pokud nejste v pracovní neschopnosti, tak Vás na ÚP měli zaregistrovat jako uchazeče o zaměstnání. ÚP nemá možnost posuzovat zda je žadatel o práci práce schopen či nikoliv. Proto byste měla se dostavit na ÚP a požádat o zaregistrování jako uchazeče o zaměstnání. Tím máte také právo na různé dávky.

S pozdravem Václav Krása