Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podani zadosti o PID

Autor eva
Předmět Podani zadosti o PID
Dotaz Dobry den .Mam dotaz .V roce 2011 odebran CID 1.stupen. V roce 2012operace patere vyhrez plotenky. Po operaci podana zadost o ID ale zadost zamitnuta a neuznana.Po Vasi rade podani odvolani a uznan CID 1.stupen pro neustalou bolest zad. Posledni LPK v roce 2014.Vyjadreni LPK - pri chronicite jiz dale nestanovuji KLP .Mezitim jsem mela tri zamestnani na Dohodu a vzhledem k me snaze pracovat se me zhorsoval zdravotni stav a bolesti v bederni pateri. Nyni po kontrolnim CT prokazuji snizene intervent.prostory L3-L1,v etazich L4-5 a L5-S1 prokazujeme prostruze disku,propagujici se do paterniho kanalu asi 5,1-5,4mm a ponekud vyraznejsi tlakove zmeny na duralni vak.Zaver zni Chrondroza disku L3-S1,vyraznejsi prostruze disku L4-5 a L,5-S1 do paterniho kanalu,def.spondyloza,incip.fasetarni arthoza L4-S1.Vyjadreni lekaru zatim bez indikace k NCH intervenci.Chci pozadat o ID ale nevim jestli o navyseni nebo o PID. Co by jste me poradil! Dekuji za odpoved a preji hezky zbytek dne.S pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

nejsem posudkovým lékařem a nedokážu odborně posoudit jednotlivé diagnózy. Samozřejmě, že můžete požádat o zvýšení stupně míry invalidity a tím tedy změny stupně ID. Záleží na vašem rozhodnutí, ale měla byste mít k tomu důkladné lékařské zprávy. Posuzující orgán pravděpodobně vezmě v úvahu skutečnost, v jakém rozsahu jste pracovala. Takže záleží na Vašem rozhodnutí, zda žádost podáte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji