Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plny invalidni duchod a kontroly.

Autor pavel
Předmět plny invalidni duchod a kontroly.
Dotaz

Dobry den,mam plny duchod hned po skole(cca od19let) a porad si nejsem jisty co je to za duchod.Z platu my vypocitan byt nemohl,kdyz sem chodil jen do skoly.Co me ale zarazi je ze me honi kazdych 5let pred KLP,tedy chteji poslat T400 od meho doktora..Je tohle normalni? A jaky typ duchodu mam.ID zmladi a nebo jiny ?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

 

domnívám se, že máte standardní invalidní důchod, protože Vám byl vyměřen po dovršení 18 let. Jako příjem Vám byl uznán všeobecný vyměřovací základ, což je možné takto stanovit invalidní důchod. Pravděpodobně jste ještě studoval, takže Vám nechyběly měsíce a důchod Vám mohl být vyměřen. Jinak si to nedovedu příliš představit.

S pozdravem Václav Krása