Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plný invalidní důchod

Autor Marie
Předmět plný invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda může být synovi 30. let přiznán plný invalidní důchod jezdí 3x týdně na 5 hodin na dialýzu. Doposud byl zaměstnán, ale jeho zdravotní stav a dojíždění do dialyzační ambulance mu nedovolí v zaměstnání pokračovat. Po dialýze je mu nevolno ..

Děkuji Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

na tuto otázku Vám nedokáži přesně odpovědět. Je třeba si prostudovat přílohu vyhlášky č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. Dle mého názoru je možné o důchod požádat.

Přeji Vám radostné velikonoce.

S pozdravem Václav Krása