Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Platnost posudku o invlidite

Autor Marie Švecová
Předmět Platnost posudku o invlidite
Dotaz Dobrý den, prosím jak je omezena platnost posudku o invaliditě? Konkrétně: na posledním posudku o invaliditě, kdy invalidita pokračuje poklesem pracovní schopnosti o 70%, není datum další KLP. Lékařské kontroly mám dle mého zdravotního stavu, toho času v péči neurochirurgie. V bodě tři o invaliditě je uvedeno silně slovo trvá. Datum další KLP není uveden. Děkuji za odpověď. Přeji Vám hodně zdaru.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Švecová,

je to tak, že pokud posudkový orgán neurčí datum další kontroly, tak může být známka toho, že považuje stav za neměnný a nepočítá se již s další kontrolou. Posudkový orgán však může kdykoliv rozhodnout o následné kontrole. Zákon četnost kontrol nijak nestanoví.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji