Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID bez naroku na vyplatu

Autor Dana
Předmět PID bez naroku na vyplatu
Dotaz

Dobry den.Prosim o radu .Muj syn dostal PID .Před rokem mněl těžkou nehodu kdy ho porazilo auto.Mněl na 90 procent poranený mozek .Přežil svou smrt a celkem je i soběstačný.Ale lekaři u něj objevili schyzofrenii .Je mu 31 let .Ale problem je že mu chybí necele dva rohy započtení na pobírání nejake finanční dávky .Byl propušten z lečebny a nema žádny příjem .co mame dělat. Započítává se mu nějak doba v lečebně . Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

zkuste se domluvit na OSSZ, jestli by bylo možné ony dva roky pojištění doplatit. Pokud to nebude možné, tak bohužel, jediná možnost je, aby Váš syn po určitou dobu pracoval například v chráněné dílně a podobně. Doporučuji Vám, aby Váš syn požádal o příspěvek na péči, aby měl alespoň prostředky na služby.

S pozdravem Václav Krása