Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PD1

Autor marek
Předmět PD1
Dotaz

Dobry vecer,

dekuji za odpoved..ale jak mam chapat toto?

  • Kontrolní lékařskou prohlídku uskutečňuje OSSZ v určeném termínu nebo z podnětu jiného orgánu sociálního zabezpečení nebo pokud zjistí nové posudkově významné skutečnosti. Kontrolní lékařská prohlídka slouží ke zjištění, zda trvají podmínky pro nárok na dávky podmíněné dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem.       
  • Co znamena z podnetu jineho organu socialniho zabezpeceni?
  • Nebo pokud zjisti nove posudkove vyznamne skutecnosti..

Mam to chapat tak zeby na me dorazilo treba udani ze pracuju tak by me hned zas pozvali?

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marku,

ano, je to přesně tak jak píšete. Pokud na Vás někdo podá nějaké udání, nebio při vyřizování jiných záležitostí se úředníkovi bude zdát, že jste příliš zdravý na to co pobíráte, tak může dát podnět na OSSZ k přezkoumání zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása