Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Otázka

Autor Květa
Předmět Otázka
Dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zepat, odebrali mi ČID a zatím mám čekat na úřední rozhodnutí.Nevím tedy jak dlouho to potrvá a zda se čid vyplácí do tohoto rozhodnutí.Chci se samozřejmě bránit.Tady paní Monika psala dotaz ohledně placení 13 měsíců.ČID mi byl přiznán v roce 2006.Můžete mi prosím vysvětlit,jak to tedy je?Děkuji moc.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

u ČID je situace jiná. Doporučuji Vám proto jít  se přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, abyste neměla dluh na zdravotním pojištění a byly Vám započítávány měsíce do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása