Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID III.stupně

Autor Petr
Předmět Odebrání ID III.stupně
Dotaz Dobrý den pane Krása, prosím vás o radu i o informaci ohledně mého případu. Jsem po středně těžkém pracovním úrazu kolene, kdy jsem přišel o části chrupavek na zátěžových zónách (holení kost, čéška) musel jsem podstoupit 2x operace a náhradu chrupavky čéšky. Mám poúrazovou artrozu 4.stupně a dle znaleckého posudku se bude můj zdrav.stav jen zhoršovat a výhledem je jistá nutnost endoprotézy. Při inplantátu chrupavky čéšky jsem dostal silnou infekci v operovaném kolenu a prodělal nepočet bolestivých punkcí a zásahů. Byl mi přidělen ID 3.st s podmínkou posudkové lékařky, že musím jít na navrhovanou reoperaci operatérem, jinak mi dál důchod nepřizná. Nikdo mi však nechce zaručit, zda bude mít reoperace kladný vliv, nebo se mi ještě více přitíží. Mám strašný strach z dalších případných punkcí a bolestí po operaci a jsem na tom i po psychické stránce velmi špatně a pravidelně navštěvuji psychiatra, který mi další zákrok nedoporučuje. Nedokážu ujít ani 300m, nemohu si kleknout, dřepnout a stále používám berle. Může mi posudková lékařka odebrat zcela ID, když nepodstoupím reoperaci? Moc vám předem děkuji za vaší radu. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

doporučuji Vám, abyste si sehnal potvrzení od lékařů, že operace není pro vás vhodná a to předložete případně posudkovému lékaři. Posudkový lékař nemůže určit povinnost určitého léčebného zákroku, protože není v dané oblasti tím pravým odborníkem. POkud by vám byl snížen stupeň ID nebo odebrán, doporučuji vám podat námitku proti tomuto rozhodnutí, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji