Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ČID

Autor Jaroslav
Předmět Odebrání ČID
Dotaz

Dobrý den, chci se zeptat jak postupovat při odebrání ČID.  Tento důchod mi byl přidělen po operaci karpálního tunelu  v r.2005,protože jsem do té doby   pracoval jako dřevorubec  a to po operaci již nelze.  Po celou dobu pobírání ČID  jsem pracoval jako vrátný za minimální mzdu  , nyní v 53 letech jsem  v prac.neschopnosti  po prodělaném akutním infarktu myokardu. V těchto dnech jsem byl před komisí na OSSZ a bylo mi sděleno, že mi bude ČID odebrán.  Jak mám postupovat,  aby mi opět přiznali ČID  a je nějaká naděje , že přehodnotí zdravotní situaci a přihlédnou k prodělanému infarktu?  Děkuji Jaroslav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

nejprve musíte podat námitku, poté, pokud neuspějete, tak správní žalobu a pokud byste neuspěl, tak můžete spět požádat o přiznání ID. Zvláště pokud byste byl dlouhodobě v pracovní neschopnosti.

S pozdravem Václav Krása