Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrani castecneho invalidniho duchodu

Autor Bilek Josef
Předmět Odebrani castecneho invalidniho duchodu
Dotaz

Dobry den pane Krasa ,

moji manzelce byl pred rokem priznan castecny invalidni duchod kvuli problemum s dolnimi koncetinami.Dle odborneho lekare se jeji stav bude pouze zhorsovat a dle pani doktorky , ktera manzelce pred rokem priznavala castecny inv.duchod , bude se v budoucnu jednat pouze o formalni navstevy na duchodovem oddeleni.Po roce byl castecny inv. duchod zamitnut novym panem doktorem,ktery tvrdi ze neni duvod pobirat cast.inv.duchod . i kdyz zprava od ortopeda mluvila jinak.Manzelce bylo sdeleno , ze neprosla o 3% a ze se nemuze odvolat , pouze podat zalobu k soudu.

Chci se zeptat , je opravdu jedina moznost dat vse k soudu a nebo je moznost podat za urcity cas novou zadost na priznani castecneho inv.duchodu a nebo existuje nejaka forma odvolani na toto rozhodnuti?

 

Velice dekuji za pomoc po moji manzelku.

Bilek Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bílku,

proti Vámi uvedenému rozhodnutí skutečně nelze podat odvolání. Ve Vámi popisovaném případě je možnost podat žalobu. V tomto směru Vám může být nápomocna právní poradna NRZP ČR tel. 266 753 427 nebo e-mail: poradna@nrzp.cz. Pokud se jedná o podání nové žádosti, tak pouze v případě, že by dolo ke zhoršení zdravotního stavu Vaší manželky.

V případě další dotazů, kontaktujte právní poradnu NRZP ČR (viz. kontakt).

S pozdravem.

Václav Krása