Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání 1.st ČID

Autor Jana Nováková
Předmět odebrání 1.st ČID
Dotaz

Dobrý den pane Krása,jak je možné,že po UNI Tep kolene jsem mohla pobírat 7let ČID a po Tep v lednu 2012 pouze rok.Podle lékařky jsem zcela zdráva a až mi udělají Tep i u druhého kolene,tak mi jej zase dají.Co je to za hloupost?Ani se na mne nepodívala,nevzala v úvahu omezení hybnosti(prý 90st je normální),ani atrofii svalstva.Je mi 45let a první operaci jsem měla v 17letech.Přitom mám dělanou reoperaci náhrady,opravu plastiky křířeného vazu a rovnání nohy,neboť mi vybočovala.V druhém koleni mám také artrosu a již jednou ASK.A to nemluvím o kotníku,hlezno delší  fibula,lehce rozestup v oblasti syndesmosy.
Nyní čekám na vyjádření s ČSSZ,ale důchod mám od komise zamítnut,neboť "pracovní schopnost poklesla pouze o 15%"

Prosím o radu a Váš názor.

Krásný den Nováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

vyhláškou 59/2009 Sb., došlo k výraznému zpřísnění posudkových kriterií, proto je Váš příběh standardní postup. Můžete podat námitku, ale moc si od toho neslibujte.

S pozdravem Václav Krása