Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Hanka
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý večer,

V r.2008 mi byla přiznaná plná invalidita bez nároku na výplatu. Nesplnila jsem podmínky doby pojištění, které nesplňuji ani v tomto roce, nemám nárok ani na žádné sociální dávky. Chtěla jsem se zaevidovat na ŮP, ale pro ÚP jsem plně invalidní. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Moje invalidita je po staru pokles výdělečné činnosti nejméne o 66 % . Dnes potřebuji potvrzení invalidity ve stupních na OSSZ mě bylo řečeno, že žádný doklad nedostanu, prý musím znovu požádat o IV a jít na nové posouzení zdravotního stavu, při tom LKP má stanovenou až v roce 2012. Musím tím vším znovu projít, přestože nepobírám žadný důchod? Je v pravomoci OSSZ přepsat staré označení invalidity, za nové bez posouzeni zdravotního stavu? kdybych chtěla přiznanou invaliditu zrušit, musim jít znovu na PSZ nebo stačí jen nějaká žádost?

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

doporučuji Vám obrátit se na poradnu NRZP ČR, protože potřebujete konkrétní pomoc odborníků, kteří se Vám budou věnovat. Email je poradna@nrzp.cz a tel. 266753427. Budou potřebovat Vaše údaje a další informace.

S pozdravem Václav Krása