Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Tomáš Klos
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý večer,

můj dotaz spočívá v nevědomosti zákonů.

Měl jsem před půlrokem celkem vážnou autonehodu v DE,a měl jsem 85procentní devastaci vnitřních orgánů,kdy mi odebraly celou slezinu.

Podle mého ošetřujícího lékaře bych měl nárok na částečný in.důchod i (plnný),ale mám pocit že tady v ČR to nepůjde. Do zaměstnání mne už nevezmou zpět pač nemohu fungovat na plno jako dříve.

Jak to teda je!

Děkuji a s přáním hezkého večera

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Klosi,

pokud jste občan ČR a platil jste sociální pojištění, tak není důvod, abyste si nemohl požádat o invalidní důchod. To, že jste měl autonehodu v cizině na tom nic nemění.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji