Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Kudova Eleonora
Předmět Nový dotaz
Dotaz dobry den.... je mi 45 let a uz 21let se staram o postizeneho syna,ale posledni ctyri roky mam sama zdravotni problemy a to mam artrozu kolenou 2,3stupne a opakovane zanety prsu a take zanetlive loziska temer po celem tele. je to velmi neprijemne a omezujici. nevim zda si mohu o duchod pozadat,prosim o Vas nazor.. Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kudova,

o invalidní důchod si požádat můžete, ale pokud byste měla uspět, měla byste být alespoň půl roku nemocná. Pokud Váš syn pobírá minimálně II. stupeň PnP, tak je Vám péče počítána do odpracované doby. Na starobní důchod nárok nemáte.

S pozdravem Václav Krása 

Vážená paní,

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz