Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nízký id-věk

Autor Marie
Předmět nízký id-věk
Dotaz

Dobrý den,obrátila jsem se na Vás s dotazem ohledně nízkého id a uvedl jste mi v odpovědi,že jsem dovršila 26 a proto nemohu mít započítané studium do pojištění. V době studia v letech 2011-2012, jsem ještě tohoto věku nedovršila a přesto mi započítané do nároku na id není. Proč? Budu muset i tak doplatit pojištění?Po doplacení by se mi id zvýšil?

Děkuji za upřesnění

S pozdravem

Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

doporučuji Vám, abyste navštívila OSSZ a nechala si pořádně vysvětlit dobu, která Vám byla a nebyla započítána. Pokud jste neměla žádný příjem, tak je to trošku problém. Pokud byste doplatila pojištění, tak by se Vám pravděpodobně zvýšil ID, ale nedokáži na to odpovědět. Nejlépe bude si tedy vše zjistit na OSSZ a obrátila se po té na poradnu NRZP ČR,  te.: 266 753 427, poradnanrzpcr@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása