Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Na co mám nárok po amputaci v bérci?

Autor Jana Rejzková
Předmět Na co mám nárok po amputaci v bérci?
Dotaz

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit, jestli by jste mi neodpověděl, na co všechno mám po amputaci v bérci nárok? Např. mohu žádat o částečný invalidní důchod, třeba mohu dostat průkaz ZTP, aj.? Dále mohu žádat i o nějaké příspěvky?

Velmi mi tato životní situace zkomplikovala život, navíc mám 2 malé děti. Amputace byla provedena 28.3.2013 (sarkom měkkých tkání).

Moc Vám děkuji za odpověď. Jana Rejzková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rejzková,

doporučuji podat žádost o ID I. nebo II. stupně. Žádost se podává na OSSZ. Pokud jde o další záležitosti jako je průkaz ZTP nebo další dávky, tak současné zákony neumožňují přiznat některou z těchto věcí.

S pozdravem Václav Krása