Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mrtvice a důchod

Autor Marta Bőhmová
Předmět Mrtvice a důchod
Dotaz

Dobrý den. Manžel 31.8.2011 prodělal CMP ve svých 44 letech. Je levostranně ochrnutý, téměř se nepohybuje a levá ruka je zcela ochrnutá. Navíc má problémy s počty a hodinami. V listopadu se mu k tomu přidala sekundární epilepsie. Stále je na nemocenské. Chtěla jsem se zeptat , zda bude mít nárok na plný invalidní důchod. Je minimálně pohyblivý a to jen s pomocí, sám se neoblékne ani neumyje. Má velký strach, že mu invalidní důchod 3. stupně nepřiznají. Děkuji za odpověď. Marta Bőhmová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Böhmová,

nedokážu odhadnout zda manželovi bude přiznán ID III. stupně, ale nepochybně na nějaký stupeň ID bude mít nárok. Pokud by mu nebyl přiznán III. stupeň, doporučuji podat námitku, případně správní žalobu. Vše Vám poradí v poradně NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása