Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám nárok na invalidní důchod?

Autor Simona
Předmět Mám nárok na invalidní důchod?
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

chtěla bych se Vás zeptat. Je mi 27 let a čeká mě během pár dní operace kotníku. Po dvou operacích už již mám, bohužel neúspěšně. Dělali mi plastiku vazů a při druhé operaci (revizi) mi přerušili lítkový nerv a doposud necítím 4 prsty na noze a část chodidla. Operace byla v roce 2005 a 2010. teď mi mají dělat TZV. artrodézu (zpevnění kotníku) Kotníkem už po operaci nepohnu, kosti se nechají srůst. Mám vrozenou hyperelasticitu vazu a časté úrazy, proto dr. přistoupil k této operaci. Vzhhledem k tomu, že jsem před nějakou dobou si už žádala o ID, byl mi ihned zamítnut, i když neměla komise žádné lék. zprávy. Prý kotníky nejsou tak zatěžované, jako kolena a na to se důchod nedává. Myslíte že když budu mít po této operaci, tak si o důchod zažádat mohu? Přece jen kotník bude navždy pevný a nebudu jen tak moct dělat to, co dříve. Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Simono,

obávám se, že v případě zdravotního postižení, které uvádíte, Vám asi ID přiznán nebude.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji