Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

kontraverzní odst. v zákoně platný od 1.1.2010

Autor Květa
Předmět kontraverzní odst. v zákoně platný od 1.1.2010
Dotaz

Vážený pane Kráso,  nerozumím odst. v zákoně platný od letošního roku pokud je invalidní občan na své postižení zvyklý,přizpůsobený,  může to ovlivnit invaliditu III. stupně? Jedná se mi o kompenzační pomůcku digitální lupa počítač  je u něho podmínka použití i při práci. Jsem prakticky nevidomá s PID a tuto pomůcku mi lékaři doporučují. Mohla by  posudková komise přihlédnout k nahrazení postižení pomůckou ? děkuji                                                                                                                                                  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

myslím si, že toto ustanovení je velmi sporné a záleží na subjektivním rozhodnutí posudkového lékaře. Teoreticky by asi i vhodná pomůcka mohla být vvykládána jako přizpůsobení zdravotnímu postižení. Kdyby se Vám to stalo, můžete se mi ozvat.

S pozdravem Václav Krása