Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Končící invalidní důchod

Autor Jakub
Předmět Končící invalidní důchod
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chtěl bych se zeptat na můj končící invalidní důchod. Od března minulého roku mám přiznaný ID I. stupně po prodělaném infarktu myokardu (STEMI), angině pectoris a akutní pankreatitidě. Protože mi byl důchod přiznán na jeden rok, v tomto období mi končí. Bohužel nevím jak postupovat dále. Jestli se mám sám hlásit na ČSSZ, nebo mě tato bude (po roce) sama kontaktovat. Od minulého roku došlo ke zhoršení stavu v tom, že mi lékař diagnostikoval pankreatitidu CHRONICKOU. Nevím jak dál postupovat, protože termín je již "šibeniční" i vzhledem k tomu, že od přiznání důchodu pracuji pouze na poloviční úvazek. Podle mého od března (příští týden) již nebudu pobírat částečný důchod. Velice Vás prosím o radu jak dále postupovat, abych celou věc nějakým způsobem urychlil. Děkuji a jsem s pozdravem, Jakub Kubelka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubelko,

pokud se Váš zdravotní stav zhoršil, tak Vám doporučuji, abyste si požádal o změnu stupně ID. Doporučuji Vám přiložit i novou zdravotní dokumentaci. Bohužel se domnívám, že toto jste měl udělat již dříve.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji