Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Eva
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,7.3.2011 byla  u mě provedena  zmšnaID pro invaliditu 3 stupně na ID pro invalitidu 2 stupně. Ted mě přišel  výpočet o kolik  mě bude snížen  důchod na 2 stupen. Před  provedenou změnou výše ID činila  dosavadní výše  procentní výměry  důchodu 6 943 kč měsíčně, v rozhodnutí mě píšou, že  tuto částku po vynásobení koeficientem 0,5 činí  procentní  výměra ID  pro invaliditu 2 stupně 3 472 kč měsíčně. Myslela jsem ,že  když  mám  druhý stupeň ID tak  se to bude  počítat0,75% a né 0,5%.  tak nevím jestli to mám v pořádku. Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

obávám se, že důchod Vám byl stanoven správně. Pokud by Vám byl vyměřen ID I. stupně, potom by činil pravděpodobně asi jednu třetinu PID. Pokud se však cítíte být poškozena, můžete podat odvolání k ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ, kde jste žádost podávala.

S pozdravem V. Krása