Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Chytil Jan
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,je mi 52 let a od roku 2009 se pokoušim získat invalidní důchod.Od roku 1979 se léčim pro Iga nefropatii s výraznou proteinurii.Jsem v trvalé péči nefroogické poradny od r.1990.Prakticky od narození mám těžkou tupozrakost pravého oka.K dalším zdravotnim problémum se vlivem profese přidalo astma,revmatické potíže a ztráta sluchu.Ztráta sluchu byla kompenzována na levé ucho,ale během posledního roku se stav zhoršil a proto mám naslouchadlo na uchu pravém.Celková ztráta čini 68%.Jelikož jsem s výsledky LPK ČSSZ nesouhlasil-jen 30%,skončil jsem ve sporu u soudu v Ostravě.Jelikož došlo ke změně vyhášky,dohodl jsem se samosoudcem na ukončení sporu a zaroveň jsem okamžitě sepsal novou žádost.Jelikož jsem opět nesouhlasil s výsledkem,podal jsem namítku.Po obdrženi rozhodnuti jsem byl velice rozčarovan,proto jsem podal žalobu.Dne 24.5.2011 mám stání u soudu v Ostravě.Můj zdravotní stav je označován jako dlouhodobě nepříznivy,a prto jsem byl LPK v Novém Jičíně uznán jako osoba zdravotně znevyhodněná.Můj stav v ramci posuzování LPK,je posuzovan jen onemocněním ledvin a hodnocen 30%,ostatní zdravotni komplikace jako bezvýznamne.Přes toto všechno jsem ale schopen rekvalifice i když od října 2009 jsem bez práce a vzhledem ke zdravotnim omezenim i limitovan výběrem.Vím že asi opět neuspěji,ale chci proti této diskriminačni mašinérii pokračovat i třeba soudem ve Štrasburku.Děkují za odpověď           Chytil Jan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Chytile,

nevím na co se vlastně ptáte. Kdyby jste potřeboval nějakou podporu, tak se samozřejmě můžete ozvat.

S pozdravem Václav Krása