Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod 3. stupně.

Autor Fišarová
Předmět Invalidní důchod 3. stupně.
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

Mám přiznaný invalidní důchod 3. stupně bez kontrol a následných posudků.

Jak to je při dosažení věku 65 let ? Musím chodit  na Sociální správu ohledně změny a výše důchodu zůstane, či se sníží ?

Děkuji za odpověď.

Fišarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fišarová,

po dovršení věku 65 let provede ČSSZ sama automaticky změnu ID na starobní důchod. Pokud jste však pracovala, tak by pro Vás bylo pravděpodobně výhodnější, kdybyste odešla do starobního důchodu v den, kdy dovršíte věk na přiznání starobního důchodu. Je možné, že byste měla trochu vyšší důchod. Doporučuji Vám se dostavit na OSSZ a tam by Vám měli posoudit, zda by to pro Vás bylo výhodnější. U důchodu se vždy ctí zásada, že se vždy přiznává výhodnější důchod. Při dovršení věku 65 let však už nemáte volbu a tudíž tuto zásadu nemůžete použít.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji