Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor boruvka
Předmět invalidni duchod
Dotaz Dobry den. Velmi by me zajimalo dle jakych kriteriich,se posuzuje invalidita. Znam lidi kteri,nejsou az tak nemocni. Maji plnou invaliditu. A vysmivaji se jak to maji ttkzvane osefovany.A nadale pobiraji duchod. Je vubec toto mozne? V nasem systemu asi ano. S pozdravem K.Hruskova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrušková,

míra invalidity se stanoví, podle vyhlášky č. 359/2009 Sb., o stanovení míry invalidity. Orgán, který o míře invalidity rozhoduje je Lékařská posudková komise.

S pozdravem Václav Krása