Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Pavel Novotný
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Vážený pane Kráso,v lednu tohoto roku mi byl snížen po 10.letech invalidní důchod třetího stupně na druhý. Odvolávat se asi nebudu a tak bych se chtěl zeptat,co bude dál /ještě mi zatím přiznání oficiálně nepřišlo/ . Je mi 58 let a posledních 10 let jsem nepracoval. Je pravda,že mohu být až 11.měsíců na úřadě práce ? Žiji s manželkou,která má 3.stupeň invalidity a pobírá příspěvek 8000 Kč , je po dvou CMP částečně ochrnutá . Dotaz zní ,když se o ní budu starat, bude mi to nějak uznáno na prac. úřadě i finančně .

                                                                                              Děkuji s pozdravem  Pavel Novotný

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novotný,

je škoda, že se nechcete bránit. Doporučuji Vám, abyste se přihlásil na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Protože je Vám více než 55 let, bude Vám doba evidence po tři roky počítána jako odpracovaná doba, což je důležité pro výpočet starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.