Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod - odpracovaná doba

Autor Eva Chalupová
Předmět Invalidní důchod - odpracovaná doba
Dotaz Dobrý den, v roce 2016 jsem byla uznána zpětně pro invaliditu 1st., ale byla mi zamítnuta žádost o ID pro nesplnění podmínky odpracované doby, chybí mi zhruba 3 roky, podmínku bych splňovala pokud bych nebyla uznána invalidní zpětně ale v době podání žádosti. Jak mohu tuto situaci řešit aby mi vznik nárok na ID. Předem děkuji za odpověď Eva Chalupová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Chalupová,

nejlépe by bylo, kdybyste si chybějící roky důchodového pojištění doplatila. Tato možnost existuje, je potřeba se domluvit na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.