Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod - M.Crohn

Autor barbora beranová
Předmět invalidní důchod - M.Crohn
Dotaz Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně invalidního důchodu. Je mi 24 let. Od 11 let mám chronické zánětlivé onemocnění. Poměrně hodně komplikované, jsem po několika operacích i po dalších různých závažných onemocněních. (zánět mozkových blan,zápal plic,alergie,astma). Až v nedávné době jsem se dozvěděla že bych měla nárok na invalidní důchod. Stále studuji. CCa od 15 let brigádně pracuji na DPP nebo DPČ. Lékařka specialistka mi až nyní poradila že bych měla nárrok na plný invalidní důchod, jelikož mám stomii (již cca po čtvrté ) a s tím se opravdu nedá plně pracovat. Je nějaká šance, že bych mohla mít vyplaceny zpětně i nějaké roky popř měsíce mojí invalidity? Děkuji pěkně Beranová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Beranová,

důchod je možné vvyplatit zpětně, a to minimálně 1 rok. Je nezbytné však prokázat, že Váš zdravotní stav již dříve odpovídal přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.