Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 3.stupně dv

Autor Dvořák
Předmět Invalidita 3.stupně dv
Dotaz

Dobrý den,p.Krása

Potřeboval bych poradit ohledně inv.důchodu.Pobírám 3.stupeň (amputace ruky nad loktem prac.úraz)a jsem pozván ke komisy na kontrolu.Počítám s tím,že mě sníží na 2.stupeň (na 3.stupeň.jsem dosáhl jen díky zvýšení hodnocení o 10 bodu pro nacvik pohybu s protézou).Jde mě o to že jsem zůstal u stejného zaměstnavatele a dělam 8h denně.Neseberou mě ID úplně?Něco jako adaptoval jste se na váš zdravotní stav nemáte narok na ID.Jak bych měl postupovat u te komise nebo co radíte?Děkuji Dvořák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáku,

domnívám se, že Vaše pracovní omezení z důvodu amputace je trvalé, tudížm, že by Vám neměl být odebrán ID úplně. Pokud by se tak stalo, doporučuji, abyste podal námitku. Pokud byste neuspěl, tak správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji