Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID z mládí

Autor Hana
Předmět ID z mládí
Dotaz Dobrý den, psal jste mi na ID z mládí že mám podat žádost před ukončením vzdělání ...aby měl nárok na ID z mládí (to mu bude 17let),na speciální škole dřív než skončí základní vzdělání.Jelikož od zaří by měl nastoupit na jednolété učiliště jinak by nikde nebyl. Chci se optat....nevadí že se o ID z mládí žádá ke konci školního roku i přesto že 18 bude mít až po novém roce v březnu?Je to několik měsíců. Co dál? Uznají mu invaliditu dříve a nárok na výplatu důchodu od jeho narozenin....To pak už nevadí že nastoupí na jednoleté studium ještě před 18 rokem....kvůli důchodu z mládí. Nikde se toho nedočítám.Bohužel nemám se koho tak podrobně zeptat. Netuším jestli uznáním invalidity je už zabezepčen v VZP a podobně aby tam neměl okno do 18let nebo až od data přiznání důchodu. Omlouvám se pro někoho za tak asi blbé otázky,ale ráda bych věděla byla připravená.Kluk je na tom jako 5 leté dítě takže to 1 studium by byla jen výpln do 18 let.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

invalidní důchod pro invaliditu z mládí se vyplácí od dovršení 18 let věku. Tudíž je dobré již dnes podat tuto žádost.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.