Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 2. stupně + OSVČ, placení záloh DP a ZP

Autor Pavel
Předmět ID 2. stupně + OSVČ, placení záloh DP a ZP
Dotaz Vážený pane Kráso, děkuji za Vaše dřívější odpovědi. Chci trošku upřesnit problematiku uvedenou v předmětu. Dotaz nemusíte uveřejňovat, je to informace pro Vás. Od dubna t.r. mám přiznánu inv. 2. stupně. Jsem OSVČ, manželka spolupracuje. Daňové zákony jsou pro mě málo průhledné, proto mám daňovou poradkyni / účetní. Skutečně existuje povinnost nadále platit zálohy. Jestliže však mám výměr důchodu, předložím jej zdrav. pojišťovně a sociální správě, mohu platit pouze vypočítanou výši záloh - tedy už ne zálohy minimální. Minimál. záloha ZP je v r. 2011 1670 Kč, DP činí 1807,- Kč. Toto se mě už netýká, na základě svých hosp. výsledků r. 2010 činí ZP cca 560,- Kč, DP pak cca 1200,- Kč. Za manželku potom ve výši minimální, pokud nejsou částky vyšší... Pro všechny, s ID či bez něho platí, pokud je člověk celý měsíc nebo déle nemocný s PN, nemusí zálohy platit (po oznámení. Ale pozor: Kdo už si platí dobrovolné NP, nemůže platit mnou zmíněné vypočítané výše záloh pod úrovní minima. Sám však stále vidím problém ve výši příjmů. Na Rozhodnutí mám uvedeno, že bych měl omezit hospod. aktivitu - nějak v tomto smyslu. Kolik by to mělo dělat podle Vás ve srovnání s rokem 2010? Uvažoval jsem o nějakých -30 procentech, abych se nedostal do potíží. Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší záslužné práci. Pavel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

klíčové pro posuzování ve věci ID je odpracovaná doba. Měl byste vykazovat maximálně jednu třetinu odpracované doby. Výše příjmů není sledována.

S pozdravem Václav Krása