Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID - žádost

Autor Alena
Předmět ID - žádost
Dotaz

Dobrý den,nedávno jsem se Vás dotazovala, jak postupovat, aby mi byl zvýšen důchod, zda se odhlásit a zažádat znovu, abych byla posuzovaná již jako pracující a ne jako student s nejnížší výmětou výpočtu výše ID ikdyž mám 60% II.stupeň ID a poradil jste mi, že mám zažádat i plná ID. Obracím se na Vás znovu s dozatem, jak se postupuje při žádostí o III. stupeň ID. žádost si musím sepsat sama a doložit všechny dokumenty, co mám (zápočtový list, nová prac. smlouva z nového zaměstnání + lékařské zprávy) nebo mám jít na místní pobočku ČSSZ a sepsat novou žádost o ID tam a doložit jim "profesní" dokumentaci tam? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

doporučuji Vám navštívit Okresní správu sociálního zabezpečení, podat zde žádost o ID a oni Vám sdělí jaké dokumenty je třeba doložit.

S pozdravem Václav Krása