Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz o pojištění

Autor Anna Bangová
Předmět dotaz o pojištění
Dotaz Dobrý den pane Krása, chtěla bych se zeptat: Manžel je po CMP druhým rokem, dali mu inv. důchod 3-tího stupně, ale nevyplácí mu ho, protože mu chybí asi 3 roky pojištění, ten důchod mu byl přiznán 27.7.2011, platí mu tato doba jako pojištění nebo ne?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bangová,

tím, že není Vašemu manželovi vyplácen důchod, tak tím mu roky pojištění nepřibývají. Váš manžel by musel začít pracovat. Podle zákona je možné jeden rok pojištění doplatit. Pokud byste doplatili jeden rok, tak pak je potřeba ještě se například přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pokud je manželovi více než 55 let, tak by mu byly počítány do nároku na starobní důchod v evidenci ÚP 3 roky. POkud by vašeho manžela nechtěl ÚP zaevidovat jako uchazeče o zaměstnání, tak by to byl zajímavý spor, do kterého bychom se rádi pustili.

S pozdravem Václav Krása