Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz-ID III.stupně

Autor Hana Nová
Předmět dotaz-ID III.stupně
Dotaz

dobrý večer,prosím Vás o zodpovězení mého dotazu.Když mě předvolá posudková lékařská komise OSSZ a sníží stupeň invalidity/dosud mám III.stupně/,jak dlouho mi bude vyplácen .Je to stále 1 rok ? Děkuji,Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

pokud Vám byl ID III. stupně přiznán před 1.1. 2010 tak Vám bude vyplácen ještě rok ID v plné výši. Pokud Vám však byl ID III. stupně již po tomto datu tak hned příští měsíc budete brát nižší ID. V takovém případě doporučuji přihlásit se na Úřad práce.

S pozdravem

Václav Krása