Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Josef Vrána
Předmět dotaz
Dotaz Byl jsem po dosažení 65 let věku převeden z PID do starobního důchodu,můj zdravotní stav se nezměnil,co z toho pro mě vyplývá,nepobíral jsem žádné příspěvky,benzin atd.Děkuji za odpověď,Josef Vrána

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vráno,

skutečnost, že jste byl převeden automaticky po dovršení 65 let do starobního důchodu má jediný důsledek, že zaměstnavatel, který by Vás nyní zaměstnal, již neobdrží žádný příspěvek za Vaše zaměstnávání. příspěvek na péči nebo mobilitu a další příspěvky se neodvíjejí od pobírání ID, ale na základě jiných zákonů, například zákon o sociálních službách nebo zákon on dávkách pro osoby se zdravotním postižením.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji